Czy indyki są drogie?
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)

Czy indyki są drogie?

Biorąc pod uwagę ceny kurczaków i porównując takowe do cen indyków, śmiało można orzec, że indyki są drogie, ale za to są znacznie zdrowsze i poleci je z czystym sumieniem każdy dietetyk. Poza tym można zakupić w jakiejś profesjonalnej wylęgarni pisklęta indycze i odchować indyki samodzielnie, a wówczas koszt takiego mięsa może być mniejszy, a przy tym będzie miało ono jeszcze jedną, nie do przebicia zaletę.
Indyki z ferm karmione są paszami i możemy jedynie ufać hodowcom, że pasze owe nie mają zgubnego wpływu na jakość mięsa. W wypadku samodzielnego chowu indyków wiemy dokładnie, czym były nasze ptaki karmione, a co za tym idzie mamy całkowitą pewność, że pozyskane w ten sposób mięso, będzie dokładnie tym, co zachwalają dietetycy.
W ten sposób podchodząc do tematu kosztu indyczego mięsa, indyki wcale nie są droższe od kurcząt, a przy samodzielnej hodowli, biorąc pod uwagę gabaryty, jakie osiągają indyki, można nawet uznać, że wyhodowanie porównywalnej partii ptaków na mięso, w wypadku indyków opłaca się bardziej.

Zobacz także nasze inne wpisy tematyczne:

Author:

Related Post

top