Hodowla piskląt indyczych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Hodowla piskląt indyczych

Pisklęta indycze wymagają szczególnych warunków. Do okresowego wygrzania się wymagają bardzo wysokiej temperatury, której nie można osiągnąć zwykłym ogrzewaniem. Stosuje się sztuczne kwoki, tak zwane parasolowe. Temperatura pod parasolem powinna wynosić 30-40°C w pierwszych dniach życia. Aż do piątego dnia na podłożu wykłada się papier, np. pochodzący z gazet, ale nie z tych śliskich, gdyż mogą wówczas zwichnąć sobie nogę. Ważna jest codzienna wymiana tego podkładu.
Ponadto w pierwszym tygodniu rozkłada się parawan, którego zadaniem jest otoczenie źródła ciepła. Istotne jest dopilnowanie, aby pisklęta indycze odpowiednio spożywały pokarm. Na zachętę do paszy można dosypać płatków owsianych lub dodać twarogu.
Już po tygodniu pisklęta stają się coraz bardziej samodzielne. Można zlikwidować parawan oraz stopniowo zmniejszać temperaturę. Nie powinno się przegrzewać hodowli. Do około 8 tygodnia temperatura powinna zostać obniżona do 19°C. Należy także pamiętać, że przez cały okres hodowli piskląt powinno się codziennie sprawdzać warunki, w jakich przebywają.

Zobacz także nasze inne wpisy tematyczne:

Author:

Related Post

top