Małe indyczki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Małe indyczki

Ktoś, kto ma ochotę na najzdrowsze z mięs, powinien hodować indyki na własnym podwórku, gdyż tylko wówczas będzie miał pewność, że ptak będzie karmiony zgodnie z pewnymi normami, które nie zaszkodzą jakości mięsa z tego ptaka. Żeby to jednak móc przeprowadzić, najpierw musi się zaopatrzyć w pisklęta indycze.
Bardzo dużym ułatwieniem przy tym dla hodowców, zarówno tych większych, jak i małych jest to, że małe indyczki można pozyskiwać w różnej fazie ich wzrostu, gdyż wylęgarnie umożliwiają takowe zakupy, nie narzucając kupującemu z góry, jak duże pisklęta ma wybrać dla swojej hodowli. I w wypadku niewielkiego chowu, na przykład parki albo dwóch par, czy też samca otoczonego kilkoma samiczkami, lepiej jest zakupić pisklęta już nieco odchowane, gdyż całkiem malutkie wymagają większej troski i największa jest pośród nich śmiertelność.
Nierozważne zakupienie ledwie wyklutych piskląt może skończyć się tym, że trzeba będzie zakupywać nową partię ptaków, gdyż tamte przy nieprofesjonalnej opiece po prostu padną.

Zobacz także nasze inne wpisy tematyczne:

Author:

Related Post

top