Podstawy odchowu piskląt indyczych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pisklęta indycze przy odpowiednim odchowie zamienią się w dorodne i zdrowe indyki gotowe do sprzedaży bądź uboju. Pisklętom w pierwszych dniach życia niezbędna jest wysoka temperatura, której nie da się osiągnąć ogrzewając samo pomieszczenie. Stosuje się do tego celu żarówki podczerwieni nagrzewające powietrze oraz tzw. sztuczne kwoki parasolowe.
Pisklęta indycze, mając zapewnioną odpowiednią temperaturę, dużo więcej jedzą. Chowając pisklęta indycze należy też pamiętać o zapewnieniu im odpowiedniego podłoża. Poidła i karmidła warto postawić na np. gazetach – pisklaki nie będą jeść wyściółki, która może im zaszkodzić.
Pisklęta indycze powinny też nie mieć problemu z dostępem do źródła ciepła, wody i pożywienia. Karmidła należy postawić w wyraźnie oświetlonym miejscu, niedaleko źródła ciepła, podobnie poidło. Ptaki wymagają częstej kontroli, potrafią być niesforne i dostać się np. do miejsca, z którego nie mogą wrócić pod sztuczną kwokę. Po około tygodniu stają się bardziej samodzielne i odporne na wahania temperatury.

Zobacz także nasze inne wpisy tematyczne:

Author:

Related Post

top