Uprawa pieczarek forum
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

uprawa-pieczarek-5Uprawa pieczarek w domu to znakomity sposób, przede wszystkim na samodzielne pozyskanie grzybów. Dzięki uprawie domowych pieczarek możemy mieć do nich stały dostęp. Zyskujemy również pewność, że są one wyhodowane bez dodatków chemicznych.

Gdzie prowadzić uprawę pieczarek w domu?

Uprawa pieczarek może być prowadzona przez cały rok, oczywiście jeżeli posiadamy odpowiednie pomieszczenie, w którym temperatura jest w miarę stała i wynosi około osiemnaście stopni. Dostępność światła w przypadku pieczarek nie ma znaczenia. Najczęściej na domowe uprawy wybiera się piwnice, strychy lub garaże.
Pieczarki uprawia się na podłożu ze słony i kurzaka. Można je też uprawiać w ogrodzie, ale wtedy koniecznie powinniśmy znaleźć dobrze zacienione miejsce, pod krzewem lub drzewem. Uprawę w ogrodzie najlepiej zakładać od połowy kwietnia do końca lipca.

Uprawa z gotowego podłoża

Możemy uprawiać pieczarki z gotowego podłoża z zaszczepioną grzybnią. W takim przypadku podłoże zasypujemy ziemią, a następnie podlewamy i w kolejnych kilku dniach dbamy o to, aby ziemia za bardzo nie wyschła. Po około dziesięciu dniach powinien na ziemi pojawić się biały nalot grzybni, a po czterech tygodniach możemy zebrać pieczarki.

Zobacz także nasze inne wpisy tematyczne:

Author:

Related Post

top