Własny dom inny niż wszystkie
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)

nieruchomosci (70)Budując własny dom często mamy ochotę odróżnić się od sąsiadów i stworzyć coś zupełnie unikalnego. W takim indywidualizmie nie ma oczywiście nic złego, jednak wybierając projekt przyszłego domu warto zwrócić uwagę na otoczenie. Architektura regionalna to ważna część wspólnej przestrzeni do życia. Nasz dom nie musi wyglądać identycznie jak u sąsiada, jednak warto uwzględnić w swojej wizji cechy charakterystyczne dla budynków w najbliższym otoczeniu.
Obiekt mocno różniący się od otoczenia na pewno będzie przykuwał uwagę, jednak niekoniecznie wywoła dobre wrażenie. Zwłaszcza gdy budynek jest bardzo nietypowy i kompletnie nie pasuje do stylistyki regionu.
Duże zróżnicowanie prowadzi do chaosu architektonicznego i w efekcie żyjemy w miejscu, które po prostu nie jest atrakcyjnie wizualnie. Aby tego uniknąć, gminy coraz częściej przygotowują plany zagospodarowania przestrzennego, określające wygląd nowych budynków, np. możliwość budowy wyłącznie domów parterowych z czerwonym, dwuspadowym dachem.

Zobacz także nasze inne wpisy tematyczne:

Author:

Related Post

top